Lezecká Revue

Patagonie, slovinský porvovýstup na North Tower Paine

Na Nový rok přišla zpráva z Patagonie z oblasti Torres del Paine v Patagonii. Slovinským lezcům Andrej Grmovšek a Luka Krajnc se podařil prvovýstup ze severozápadní strany na North Tower (Severní věž) 1.1.2013.

Následně sestoupili do sedla mezi Nort Tower a Central Tower a po dalších asi 6 hodinách dolezli na vrchol Centrální věže Paine. Po slanění do sedla Col Bitch na jižní straně Centrální věže, chtěli pokračovat až na vrchol Jižní věže. Pro zhoršujicí se počasí traverz ukončili a slanili ze sedla Bitch dolů.

Celý 650m dlouhý výstup nazvali Zuko traverse a jeho obtížnost odhadli na V 5.10+.

Je zajímavé ještě poznamenat, že původním záměrem obou Slovinců byl výstup cestou Riders on the Storm (7c, A2, 1200m) z východní strany na Central Tower. Po 700m však výstup přerušili pro špatné podmínky, které jsou v této výspě světa častým jevem.

Podle Planetmountain.com

img1

Centrální a vpravo severní věž od severovýchodu
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.