Lezecká Revue

Ulvetana, čtvrtá cesta na vrchol Vlčího zubu

Ulvetanna v zemi královny Maud v Antarctidě má čtvrtou cestu na svůj vrchol. Vede podél severovýchodní hrany. Výstup novým směrem se podařil 26.1.2013 týmu ve složení Leo Houlding, Sean Leary, Alastair Lee, Jason Pickles, a Chris Rabone.

Pětatřicetidélkový výstup dosahuje na téměř 2OOO m obtížnosti E6 6b (5.12) A2.

První výstup na Ulvetanu je z roku 1994. Západní stěnou tehdy vylezli Norové. V roce 2006 se Norové pod Ulvetanu vrátili a přidali prvovýstup v severní stěně. Rok 2009 patřil Huberovcům, kteří se Stefanem Siegristem přelezli západní hranu. Rusové se do historie Ulvetany zapsali prvním basejumpem, který z vrcholu antarctického Vlčího zubu v roce 2010 hodil Valery Rozov.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.