Lezecká Revue

Krkonoše, Jeseníky, nebezpečí lavin

V Krkonoších je 3. stupeň lavinového nebezpečí.

Podle webu horské služby: Na hřebenech Krkonoš je 70-120cm sněhu. Nový sníh padal za působení silného SZ větru. Na závětrných svazích je ho uloženo velké množství. Po oblevě se na povrchu sněhu vytvořila ledová krusta, na kterou napadl a nafoukal nový sníh. Možnost tvorby deskových lavin. Platí 3.stupeň lavinového nebezzpečí z 5-ti dílné mezinárodní stupnice! Tendence je setrvalá. Při plánování tůry se informujte na Horské službě.

V Jeseníkách je nebezpečí lavin na 2. stupni.

Jde sice o převážně bezpečné podmínky pro túry, ale přesto si dejte na laviny pozor.

Horská služba komentuje sněhovou situaci takto: V Jeseníkách leží v průměru do 70 cm sněhu. V posledním týdnu napadlo za působení silného SZ větru 45 cm nového sněhu. Na závětrných svazích je uloženo daleko větší množství. Jsou zde nafoukány desky, které jsou na vrstvě starého sněhu nestabilní.

Podle HSCR.cz


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.