Lezecká Revue

První ski sjezd Whillansovi rampy na Aguja Poincenot v Patagonii

V Patagonii v oblasti Fitz Roy se podařil v prosinci 2012 první sjezd na lyžích rampy Whillans na Aguja Poincenot. Slyžování Whillansovi rampy se povedlo Švédovi Andreasi Franssonovi. Andreas je považován za špičkového skialpnistu nejen pro svoji výbornou techniku lyžování, ale i díky schopnosti najít lyžařskou linii v místech, kde ji druzí nevidí reálně.

Přes Whillansovu sněhovou rampu vede první výstup na Aguja Poincenot z roku 1962 od Angličana Dona Whillanse a Irského alpinisty Franka Cochrane.

Aguja Poincenot (3002m) patří do masívu Fitz Roy. Je pojmenována podle Jacquese Poincenota, člena francouzské horolezecké expedice na Fitz Roy v roce 1952. Jacques Poincenot zahynul během této expedice v řece Fitz Roy, když ztratil rovnováhu při jejím přechodu.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.