Lezecká Revue

Osp a Misja Pec, problémy s parkováním, tábořením a odpadky

Osp a Misja Pec, problémy s parkováním, tábořením a odpadky

V Ospu a Misja Peci, ve dvou velmi navštěvovaných oblastech sportovního lezení ve Slovinsku, jsou problémy s nedržováním některých zásad ze strany lezců. Jde o nesprávné parkování, odpadky pod skalami a divoké táboření.

Upozornil na to slovinský lezec Urban Golob:
Největším problémem je parkování v obci. Pokud se ubytujete v malém kempu u Ospu, pak parkování není problém. Avšak lezci, kteří přijíždějí každý den pod skály odjinud, by měli požádat vlastníka kempu, aby jim umožnil parkování na jeho pozemku. Vyjde vás to na 3 eura a ještě v tom máte pivo nebo kafe po lezení. Je důležité, abyste neparkovali kdekoliv jinde v obci, a už vůbec ne pod skalami v Misja Peci, kde to není povoleno.
Alternativou k parkování u kempu v Ospu, je parkování v blízkosti Gabrovice, malé vesnice před Ospem. Není to oficiálně povoleno, ale je to v současné době tolerováno.

Dalším problémem je divoké táboření pod skalami v Misja Peci, které je také zakázáno a odpadky, které byste neměli zanechávat pod skalama.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.