Lezecká Revue

Eperon Migot na lyžích

V Savojských Alpách přibyla nová skialpinistická výzva. Severozápadní hranu Migot na Aiguille du Chardonnet (3824m) se podařilo sjet na lyžích bez přerušení.

Do nedávné doby bylo potřeba se vyhýbat velkému seraku po levé straně hrany. Ten však neodolal postupným změnám klimatu, odtál do menších rozměrů a umožnil tak kompletní průjezd bez potřeby slaňování . Prvosjezd se podařil Vivian Bruchezovi a Kilian Jornet Burgadovi. Více na jejich FB

Eperon Migot je klasickým, 450m dlouhým mixovým výstupem z ledovce Tour ze severozápadu (od chaty Albert Premier) na Aiguille du Chardonnet. Je obtížnosti D- (skotských III) a byl poprvé přelezen 28.6. 1929 (A. Migot, Camille Devouassoux).

Video z výstupu hranou Migot

img1

Chardonnet z jihozápadu z doliny Argentiere
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.