Lezecká Revue

Simnang Himal, ukrajinský prvovýstup

Simnang Himal (6251m), někdy také peak P2, má od října 2012 na jihovýhodní hraně novou cestu od ukrajinských horolezců Serhiy Bublik a Mykola Shymko.

Oba alpinisté vylezli 1250m dlouhý prvovýstup Redpoint (6c+, A3, M6, W16) v alpském stylu za 5 dní. Redpoint zahrnuje lezení v různých typech terénu. Především vertikální ledy a skalní lezení v žulových spárách.

Simnang Himal se nachází v obasti osmitisícovky Manaslu. V minulosti byl ukrajinskými horolezci několikrát neúspěšně pokoušen.

Podle 4sport.ua


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.