Lezecká Revue

Churen West, Princess Cecile Line

Vysokých kopců s volným místem na prvovýstupy je v Himálaji habaděj. Dokladem toho je i letošní prvovýstup Princess Cecile Line na západní vrchol Churen West (7371m) sedmitisícového masívu Churen Himal. Cestu otevřeli italští horolezci.
V posledních dnech prvovýstup potvrdila kronikářka himálajských expedic, americká novinářka trvale žijící v Nepálu, Elizabeth Hawley.

Italští alpinisté se během výstupu potýkali se závažnými problémy. Jeden z členů expedice, Alain Marguerettaz, spadl při výstupu do trhliny a zlomil si stehenní kost. Ostatním se podařilo Marguerettaze stáhnout z kopce do základního tábora a zajistit jeho dopravu do nemocnice v Kathmandu.

Expedici se nakonec podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Na vršku Churen West dolezli Adriano Favre, Marco Camandona, Emrik Favre a Francois Cazzanelli.

Churen West je 7371 m vysoký kopec, který se nachází v masivu Churen Himal. Jeho vrchol leží v západní části Dhaulagiri severně od vesnice Dhorpatan.
Horský masív Churen Himal je složen ze třech hlavních vrcholů, Churen Himal Main někdy také Central (7,385m), Churen Himal East (7,371m) a Churen Himal West (7,371m). Není úplně jasné, zda byly všechny vrcholy vylezeny.

Zdroj: camandonamarco.com, Wikipedie.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.