Lezecká Revue

V údolí Khumbu je první spalovna odpadu.

Ve vesnici Sherpů Namche Bazaru v oblasti Everestu, byla zprovozněna spalovna odpadu. Odpad, který v údolí Khumbu po sobě zanechá na 30 000 turistů ročně, znamená pro zdejší krajinu značné znečištění a byl nejvyšší čas s tím něco udělat.

Zařízení dorazilo do Nepálu na začátku října. K jeho aktivaci pak došlo 25.října. Odpad se v něm spaluje při teplotě 1020°C zhruba ve čtyřech dávkách denně. Spálení jedné dávky (70kg odpadu) trvá 1h 45min a následuje chlazení, které trvá 1h 15min.

Zařízení na vysokoteplotní spalování odpadu je důležitým krokem k ochraně životního prostředí v údolí Khumbu. Dosud se odpad spaloval v otevřených jámách v okolí vesnic, což pro zdejší ovzduší nebylo dobré.

Zdroj: Montagna.tv


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.