Lezecká Revue

Nová cesta v jižní stěně Presolany

Nové 7a+ Il colpo di coda (160m) na Presolanu, od Italů Stefano Codazzi a Daniele Natali, bylo vylezeno tentokrát v jižní stěně. Z lezeckého hediska je totiž zajímavá především její severní stěna s nejvyšším převýšení kolem 500m a délkou 1,5 kilometru.

Oba Italové lezli s představou použít pro zajištění prvovýstupu jen vklíněnce a přírodní hodiny, které se v cestě hojně vyskytují a co nejméně nýtů. Vizi se jim podařilo naplnit a za 7 hodin tak vylezli pěknou cestu, která potěší srdce pravých horalů, kteří se nezaleknou délek 6c+, 6c, 6b+, 5a, 7a+.

Podle Planetmountain.com

Presolana v dalších článcích

Presolana, 2521m

Presolana v zimě

Presolana sz stěna, Piantobaldo


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.