Lezecká Revue

Pakistan, Italská expedice na Ogre

Po pěti dnech konečně stavíme base camp. Leží v nadmořské výšce 4700m mezi ledovcem Sing Gang a místem zvaným Snow Lake, vzdálený asi 20 km od severní stěny Ogre. Ledový svět Snow Lake, podobný Antarktidě, nemá obdoby snad v celém Karakoramu.
Cíl je jasný, vylézt severovýchodní hranou na třetí, zatím člověkem netknutý vrchol Ogre (7285m) ve složení Hervé Barmasse, Daniele Bernasconi a Martino Peterlongo.

Ogre

Ogre

Několik následujících dnů se aklimatizujeme při prvovýstupu na peak 5915m.

Ogre

Ogre

Ogre

Ogre

Po návratu do base campu a pár dnech odpočinku znovu nasazujeme lyže. Tentokrát míříme k 15 km vzdálenému kopci s nadmořskou výškou 6330m. Boříme se hlubokým sněhem a mixy, které nejdou pořádně zajistit. Nakonec se nám daří vylézt nový směr včetně traversu celého kopce.

Ogre

Ogre

Po devíti dnech jsme znovu v našem base campu. Cítíme se dostatečně aklimatizovaní. Máme ještě 22 dní do konce expedice. Dost na to, abychom zkusili štěstí na Ogre.
Počasí nám však nepřeje, následujících 16 dní se vrací zima a nevlídno do našeh base campu. Jen na dva dny vysvitne slunce, okamžitě se balíme a míříme pod Ogre.

Ogre

Severní stěna je pokrytá metrem čerstvého sněhu. V takové podmínce to dál nepůjde. Naše expedice je u konce. Z celkových 48 nám počasí přálo 13 dní. Do Askole k jeepu to máme 90 km.

Ogre

Herve Barmasse

Profesionální horský vůdce z Aosty, člen týmu North Face,
Maestri di sci dal 1996, a di snowboard dal 1997.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.