Lezecká Revue

Colonne d'Ercole, nová super cesta na Civettu.

V severozápadní stěně Civetty byl po čtyřech letech dokončen super výstup, 1200m dlouhá cesta Colonne d'Ercole. Na 29 délkách dosahuje až 9 stupně obtížnosti, (většinou VIII+, 16 délek mezi VII až IX).

Nový směr vede na Punta Tissi mezi cestami Via del Pilastro od Leoni, Martini,Tranquillini a Kein Rest von Sehnsucht od Christopha Heinze. Horní délky se vinou mezi Kein Rest von Sehnsucht a Philip Flamm.

Dokončení prvovýstupu se podařilo trojici Italských lezců Alessandro Baù, Alessandro Beber a Nicola Tondini, kteří výstup zajistili jen skobami a odstranitelným matrošem. Colonne d'Ercole se tak směle zařadil mezi skutečné alpinistické výzvy v Dolomitech.

Zdroj: Planetmountain.com.

img1

Severozápadní stěna Civetty z passo Fedaia, foto: Jan Kreisinger
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.