Lezecká Revue

Jungfrau, Eiger a Mnich za 15 hodin

Švýcarský alpinista Ueli Steck se nedávno realizoval v oblasti Eigeru. Za 15 hodin přelezl Jungfrau, Mnich a Eiger. Mezi kopci se přemísťoval na paraglidu.

Víkend 18.-19.8.2012 začal jízdou vlakem do Schilthornu. Po chíli doklouzal z Piz Gloria na druhou stranu údolí k Alp. Po přistání vystoupal 1000m k chatě Rotal, odkud ještě s Markusem Zimmermannem vylezli hřebenem Rotal na Jungfrau.

Z Jungfrau doklouzal za 27 min pod severní stěnu Mönch (Mnicha) a za další 1h 50min vylezl Lauperroute na vrchol Mnicha odkud pokračoval na paraglidu na Eismeer, kde mezi trhlinami našel místo na přistání.
Zbalil padák a za půl hodiny dorazil k chatě Mittellegi, kde se pořádně najedl. Když mu trochu vytrávilo, vyrazil na odpolední výlet hřebenem Mittellegigrat na vršek Eigeru, kam se dostal v 15h 13min. Tím ukončil svůj víkendový výlet, oblékl padák a odletěl zpět do údolí.

Podle uelisteck.ch


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.