Lezecká Revue

Jet Stream na Jastrabku má první volné opakování

První volné opakování Jet Stream 10-/10 v jihovýchodní stěně Jastrabej veže v Tatrách se podařilo 28. 8. 2012 slovenským lezcům Jožovi Krištoffymu (HUDYteam, Beal, Martinus.sk, SHS JAMES) a Martinovi Loyzo Kováčovi.

Historie Jet Stream sahá až do roku 2000, tehdy 12.8. cestu jako první vylezli Martin Heuger a Ivan Štefanský a ohodnotili ji 6+, A3+. O rok později cestu první zopakovali za 6+ A3+ Dušan Stoupa Janák a Ricardo Jurečka z Brna.

V roce 2005 se pod Jet Stream Stoupa vrací a společně s Honzou Kreisingerem cestu přelézají jako první volně, stylem AF.
V roce 2007 pak Stoupa přelezl nejtěžší délku PP a dal ji za 10-/10. Celý Jet Stream má 4 délky 8-, 10-/10, 9+, 6.

Více na James.sk


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.