Lezecká Revue

Divine Providence - splněná výzva 51 letého diabetika

Jerry Gore 51 letý horolezec z Angile, který je navíc diabetikem závislým na pravidelných dávkách Insulinu, se rozhodl, že letos vyleze tři vážné cesty v Alpách.
Divine Providence na Grand pilier d'Angle, Mont Blanc, Attraverso il Pesce (Cesta přes Rybu) na Marmoladu v Dolomitech a La Vida Es Silbar na Rhote Fluh v Severní stěně Eigeru. Koncem srpna se Goremu povedl první výstup z 'inzulínové' trilogie, Divine Providence na Mont Blanc.

Během cesty do Alp za svým cílem se zastavil v Něměcku, kde měl prezentaci pro Novo Nordisk (druhého největšího výrobce insulinu na světě). Potom nabral Dave Gladwina, lyžaře a horolezce a společně vyrazili na Mont Blanc, kde za 3 dny (17.8. do 19.8.2012) vylezli Divine Providence, jednu z nejtěžších cest v oblasti Mont Blanc. Čtvrtý den (20.8.) sestoupili do Chamonix.

Podle Ukclimbing.com

Grand pilier d'Angle ve slovenském pojetí.
Divine Providence na Mont Blanc za 32 hodin.

img1

Grand pilier d'Angle, kombinace cest Bonatti - Gobbi 5+ a Directissime Gabarrou - Long V 5,5c. Foto:Gabo Cmárik
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: Honza, 04.09.2012
Je to kombinace cest Bonatti - Gobbi 5+ a Directissime Gabarrou - Long V 5,5c, kterou vylezli Slováci Gabo Čmárik a Jano Šofránek v roce 2009.
adoplnil: Baca, 04.09.2012
Nakres na fotce ale neni uplne Divine Providence ale nejaka kombinace.
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.