Lezecká Revue

Curry Village, Yosemity, nebezpečný hantavirus

Správa Yosemite National Parku v Californii informovala emailem letošní návštěvníky Campu Curry Village v Yosemitech, kteří bydleli v jednom z jeho 400 bungalowů, o výskytu hantaviru. Virus byl nalezen zatím u čtyřech lidí, kteří v campu přebývali, dva z nch zemřeli.

Podle CDC (Centra pro kontrolu a prevenci nemocí).

Hantavirový plicní syndrom se nešíří z člověka na člověka. Onemocnění šíří myši a potkani, kteří fungují jako nositelé. Nejběžnější způsob šíření viru je vzduchem, ve kterém jsou rozptýleny kapičky moče a výkalů hlodavců, které nákazu obsahují. Člověk se může nakazit dotykem předmětu, jehož povrch je kontaminován, a následným olíznutím prstů, dotykem s potravinami, strčením prstů do nosu, nebo když ho kousne nakažený hlodavec.

Podle Desnivel.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.