Lezecká Revue

Heiko Queitsch, Magnet 9 Greenpoint

Heiko Queitsch nedávno přelezl ve Frankenjuře legendární cestu Magnet 9 od Kurta Alberta stylem Greenpoint, bez použití nýtů jen na vlastním jištění.

Prvním protagonistou stylu Greenpoint byl Wolfgang Güllich, který začátkem 80. let tímto stylem přelezl cestu Welzenbach Gedächnisweg 7c+ ve Frankenjuře.
V roce 2011 cestu zopakoval Greenpoint také frankenjurský lezec Heiko Queitsch, který ve stejném stylu přelezl i další cesty, klasiky Fight Gravity (7b, Kurt Albert), Chasin the Trane (7c, John Bachar), Magnet (7c, Kurt Albert), Power of Love (7b+) a prvovýstup Dragon Mouth (7c+).

Queitsch už není jediným, kteří následují filosofii zeleného bodu. Nasvědčuje tomu nedávný prvovýstup Archon 8b od Patricka Matrose.

V následujícím videu Heiko Queitsch leze greenpoint Magnet 9 a další cesty.

Chasin the Trane GP.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.