Lezecká Revue

Soumrak sólo trekkingu v nepálském Himálaji

Nepálská vláda se rozhodla pro větší kontrolu individuálních turistů, kteří míří na trek do Himálaje.

Od září nabude platnosti nařízení, podle kterého také všichni individuální trekaři v nepálském Himálaji musejí být ve společnosti nosiče, nebo horského průvodce. Důvodem má být větší bezpečnost sólo turistů.

V průběhu posledních let totiž došlo k několika přepadením cizinců v regionech Gosaikunda a Helambu a také na okruhu Annapurna, nebo dokonce i v přelidněném regionu Khumbu.

Rana Bahadur Khadka, první vice-president Trekking Agencies Association of Nepal (TAAN) řekl, že nové politické rozhodnutí znamená také větší kontrolu nelegálního podnikání v cestovním ruchu v zemi. Všichni trekaři budou muset přijmout služby jen těch agentur, které jsou registrované vládou.

Více info na taan.org.np

img1

Mani stone nad Namche Bazarem, foto: Klebon.ic.cz
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.