Lezecká Revue

Stefan Glowacz oprášil ideu Kurta Alberta

Před lety legendární Kurt Albert objevil přitažlivou linii v kaňonu Verdon na jihu Francie. Ke splnění svého snu se už nedostal. Jeho ideu na prvovýstup však nedávno oprášil Stefan Glowacz. Společně s Christianem Schlesingerem navštívili Verdon a vynýtovali tam čtyři délky ve směru albertovy linie.

Nový projekt vede v poněkud nezvyklém místě, na útes Rivière Gauche který je naproti skalám, kam se obvykle dostaneme z města La Palud po silnici a kde také vede většina výstupových tras ve Verdonu.
Jak dlouho půjde o projekt, to se neví. Podívejte se zatím na zajímavý dokument z příprav na přelez nové linky na Rivière Gauche.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.