Lezecká Revue

Grónsko, česko-slovenský prvovýstup na Ketil

V jižní Grónsku je v současné době česko-slovenská expedice ve složení Vlado Linek, Jano Smoleň a Tomáš Brt z Adršpachu.

Dosud se jim podařil prvovýstup Turbo (8+, A2, 25délek) v jižní stěně Ketilu. Největší ostrov světa trojice skalních lezců zatím nehodlá opustit, a tak se jim možná zadaří ještě něco dalšího.

Slovák Jano Smoleň je znám nejen jako kvalitní lezec často pobývající v Čechách, ale také jako dobrý fotograf, který získal cenu za svojí experimentální fotografii v minulém ročníku fotosoutěže Příroda a Lezení.

Více o výstupu na Ketil v Grónsku


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.