Lezecká Revue

Rychlý sólovýstup Les Barbares v Alpách

Rychlý sólovýstup Les Barbares (ED 5.9 A2+, 500m) v severozápadní stěně Pointe Raphel Borgis du Pre de Bar ve francouzských Alpách se nedávno povedl Davidu Lamovi.
Patrně jde o teprve druhé opakování a první sólo této cesty, kterou v lednu 2003 vylezli francouzští alpinisté Stephane Benoist a Patrick Pessi.
V roce 2010 linku zopakovali Louis Laurent, Pierre Labre a Aymerik Clouet. Až do letošního lamova sóla nebyly žádné další přelezy Les Barbares zaznamenány.

Severozápadní stěna Pointe Raphel Borgis du Pre de Bar se vypíná na konci ledovce Argentiere, kde sousedí s kopcem Mont Dolent. Vrcholem Pointe Raphel Borgis du Pre de Bar prochází hranice mezi Francií a Itálií. Na italské straně je dolina ledovce Pre de Bar.

www.david-lama.comKomentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.