Lezecká Revue

Carlesso, Sandri, Comici - Milníky Dolomit III.

1934

Torre Trieste, 750 m vysoká věž stojí na konci skalního hřebene Cantoni della Busazza, jižní větve masívu Civetty. Na tenhle dolomitský obr není lehkých cest. Mezi klasikami vyčnívá výstup v jižní stěně Carlesso/Sandri 6 , A3, (7+/8-A1). Je z roku 1934 a prvovýstupci Raffaele Carlesso a Bortoli Sandri byl vylezen za 25 hodin. Dodnes patří do seznamu nejtěžších klasických výstupů v Alpách. V porovnání s vyskobovanými cestami od Comiciho je výstup Cerlesso/Sandri znatelně morálovější.

1937

Comiciho cesta na Cima Grande zaznamenala první sólo přelez. Nepovedl se nikomu jinému, než samotnému Emilio Comicimu. Comici do věku 24 let lezl do jeskyň, pak propadl lezení. Od roku 1938 byl dokonce starostou ve vesnici Wolkenstein in Gröden (Selva di Val Gardena). V roce 1940 však zahynul při slaňování na Parei de Ciampac, přetrhla se s ním smyčka.

Milníky Dolomit II.

Milníky Dolomit IV.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.