Lezecká Revue

Piccolo Dain v údolí Sarca má nové 8a+

Na kopec Piccolo Dain ve Valle del Sarca (údolí řeky Sarca tekoucí do Lago di Garda) přibyla nová cesta s názvem Le Vrai Plaisir - (Pampers).
Svojí obtížností (8a+, 7c většinou, 425m) nadchne spíše skalní extremisty. Cesta byla dělána celá od spodu a díky dlouhým odlezům je navíc odvážná.

Cestu vylezli Gianni Canale, Aldo Mazzotti a Franco Cavallaro na podzim 2011.
Obtížnost Le Vrai Plaisir graduje v 10. délce (8a, 40m) a v 11.délce (8a+, 30m) z celkových 12 délek. 8a+ v jedenácté délce nabízí třicet metrů převislého lezení bez možnosti odpočinku.

V jižní stěně kopce Piccolo Dain, který se rozkládá nad vesnicí Sarche, jsou i další extrémy.
Bepi Mazoti (A1/A2/VI, U.Marampon, L.Zulian 1987, 1. volný přelez 7c+/8a, R. Larcher 2007), nebo La tigre, il daino e il gladiatore (Gianni Canale, Aldo Mazzotti, Franco Cavallaro 2010 a také první volně přelezli 1. 5. 2011).

img1

Piccolo Dain, foto: J.Kreisinger
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.