Lezecká Revue

Patagonský marathon Silvie Vidal

Oblíbenou zábavou katalánské lezkyně Silvie Vidal jsou bigwallové marathony. Silviinu zálibu v dlouhých asketických výstupech potvrzuje i její poslední prvovýstup v chilské Patagonii s názvem Espiadimonis, který načrtla v Serrania Avalancha wall. Jeho délka je kolem 1300 m a dosahuje obtížnosti A4 / 6b.

Přelezením této linie strávila Silvie Vidal 32 dní. Z této doby ji špatné počasí věznilo 16 dní v portaledgi.

Stěna Serrania Avalancha je přístupná přes jihoamerický Valdiviánský deštný prales s mačetou v ruce. Během přístupu je potřeba překonat i dvě řeky, které byly po sestupu ze stěny rozvodněné. Silvie tak musela čekat další 4 dny, než voda v říčních korytech opadla natolik, aby šla přejít.

Silvia Vidal dbá při svých sólo výstupech také na etiku, která ji například neumožňuje používat jakékoli technické komunikační prostředky během lezení.

Zdroj: vidalsilvia.com

Serrania Avalancha wallKomentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.