Lezecká Revue

Voie Lesuere, video z 1. volného zimního přelezu

Jak už to mezi lidmi chodí, i v lezeckých kruzích se některé výkony zpochybňují. Nejvíce jsou nedůvěrou postiženy výstupy v horách. Jedinými svědky tam totiž jsou samotní aktéři výstupu a divoká příroda kolem.

Pochybnosti se nevyhnuly ani skvělému výkonu při prvním volném zimním přelezu Voie Lesuere (ED3, M8+, 900m), našlápnutému Ueli Steckovi a Jonathanu Griffithovi. Ten se jim povedl letos v lednu (2012).

V následujícím videu Jon Griffith uvádí na pravou míru, jak to s jejich přelezem bylo. Prvovýstupci (1952 bratři Pierre a Henri Lesueurovi) Voie Lesuere vylezli v létě. Některé pasáže cesty se však časem zřítily, a tak při letošním zimním výstupy musely být nahrazeny drobnými variantami včetně závěrečné, kde se Griffith se Steckem vyhnuli nesoudržným mixům v originálním směru.

Podrobnosti na alpineexposures.com

Lesueur - Les Drus in winter (with variation exit) from Jonathan Griffith.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.