Lezecká Revue

Mixové výstupy na ruském poloostrově Kola

Rusové otevřeli tři nové cesty v horském masívu Khibini na poloostrově Kola.

Sergey Nefedov, Alexey Romanov a Max Sotnik cestovali za polární kruh na poloostrov Kola, kde se mimo jiné nachází město Murmansk, v lednu 2012. Podle jejich slov tam nalezli podobné lezecké podmínky jako ve Skotsku.

Kvůli menšímu riziku lavin zvolili horský masív Khibini u města Vudyavr. Stěny kopců tam mají výšku kolem 120 - 170m a nabízejí možnosti pro mixové lezení.

Cesty které vylezli: Vera, Visokosnyi den a Headwall attack mají obtížnost mezi M4 a M6, a místo ledu se v nich vyskytuje zmrzlá tráva.

Masív Khibini je jeden ze dvou hlavních horských hřbetů ruského poloostrova Kola. Má délku kolem 1300 km a jeho nadmořská výška je mezi 900 - 1000m. Nejvyšší kopec Iudichvumchorr má výšku 1191m. Terén hor je charakteru alpinské tundry.

Druhý horský masív Lovoziro leží asi 5 km východně od Khibini.

Podle Planetmountain.com a wikipeetie.

Fotky hor Khibini


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.