Lezecká Revue

Rychlostní rekord na Eigeru překonán o 40 minut

Poslední nejrychlejší týmový přelez Heckmaierovy cesty na Eiger byl 28.ledna 2008 od Simona Anthamattena a Roger Schaliho za 6h 50min. O měsíc později jej překonali o celých 40 minut Daniel Arnold a Stephan Ruoss ze Švýcarska. Nový čas je tedy kolem 6h 10 min.

Arnold s Ruossem chtěli původně lézt 'The Young Spider (7a [5.11d] A2 WI6 M7, 1800m, Steck-Siegrist)', v cestě však bylo málo ledu a tak se rozhodli pro Heckmaiera.

Do stěny nalezli v 1:35 a na vrcholu stáli v 7:45. Připomeňme si, že rychlostní rekord z ledna 2007 v solopřelezu Heckmaierovi cesty v severní stěně Eigeru drží Ueli Steck s časem 2 : 47.

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.