Lezecká Revue

Piolet d'OR, 6 výstupů ve finále

Vyhlášení 20. ročníku Zlatého cepínu (Piolet d'Or) se blíží. Proběhne 21.-24.3. v italském Courmayeru a v sousedním francouzském Chamonix.

Porota se probrala všemi 99 přihlášenými výstupy a do závěrečného finále z nich vybrala 6 cest od patnácti alpinistů. Vybrané výstupy pocházejí převážně z řídka navštěvovaných pohoří v odlehlých částech světa.

Tady je výběr šesti finalistů:

  1. Pik Pobeda (7439m), Kyrgyzstan, prvovýstup Dollar Rod (6b) v severní stěně. Denis Urubko a Gennadij Durov.

  2. První výstup na Saser Kangri II (7518m) ve východním Karakoramu v Indii, Old Breed (WI4 M3, 1700m) v jihovýchodní stěně, 24.srpna 2011, Mark Richey, Steve Swenson a Freddie Wilkinson.
    Jde o první výstup na druhý nejvyšší do té doby neslezený vrchol světa.

  3. Výstup na poslední neslezenou šestitisícovku v pohoří Xuelian Feng v Číně. Ales Holc, Peter Juvan, an Igor Kremser, 4 dny v alpském stylu.
  4. K7 West (6858m), Pákistán, Karakoram, slovinský prvovýstup v alpském stylu Dreamers of Golden Caves (VI A2 M5, 1600m). Zároveň jde o teprve druhou cestu a celkově třetí výstup na vrchol K7 West.

  5. Meru Central (6310m), Indie. Američani Conrad Anker, Jimmy Chin a Renan Ozturk přelezli direkt vrcholové hlavy centrálního vrcholu Shark's Fin za 12 dní. Kombinace bigwallového a mixového lezení. První pokusy o přelez Shark's Fin se datují do roku 1986.

  6. Nová varianta v jižní stěně Torre Egger Venas Azules (6b+ A1 AI6, 950m). Noři Bjorn-Eivind Lrtun a Ole Lied.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: Honza, 21.03.2012
Dávám hlas Shark's Fin na M.Meru. Američani si to po těch letech zasloužej. Navíc, tahle cesta má v sobě skoro všechny typy lezení, od vysokohorských mixů a ledů po těžké bigwallové lezení.
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.