Lezecká Revue

Podařil se traverz Cordillera Darwin

První traverz pohoří Darwin v chilské části Ohňové země se podařil francouzským horským vojákům, členům Groupe Militaire de Haute Montagne (GMHM) na podzim 2011.

250 kilometrů dlouhá cesta trvala Francouzům 30 dní. Během ní se potýkali především se špatným počasím, které je pro tyto končiny typické. Podařilo se jim také vylézt na Mount Darwin, nejvyšší kopec pohoří.

Už v roce 2008 se o traverz Darwinova pohoří neúspěšně pokoušeli Keri Medig, Steve Ogle a Dean Wagner. Pohybovali se rychlostí jen do 5 km za týden a z 25 dnů jim svítilo slunce pouhých děvět hodin.

Cordillera Darwin je pohoří na konci jižního Patagonského ledovce. Rozkládá se na jihozápadním okraji ostrova Isla Grande Tierra del Fuego v chilském territoriu. Nadmořská výška hor se tam pohybuje kolem 2000m. Pohoří je pojmenováno pode Charlese Darwina. Je součástí národního parku Alberto de Agostini.

Zdroj:Gmhm Darwin expedition

img1

Cordillera Darwin od zátoky Lapataia, foto: Jan Kreisinger

Jihopatagonský ledovec ještě na kontinentu, foto: Jan Kreisinger
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.