Lezecká Revue

Srbsko a Roviště do mobilu

LEZENÍ DO MOBILU - lezecké průvodce pro Android

Princ Harry se chystá na Everest

Popularita Everestu zlákala i britského prince Harryho. Ten se chystá vylézt na nejvyšší horu světa na jaře 2012.

Harry chce využít velkého zájmu médii, který jistě bude doprovázet jeho výstup, a během expedice hodlá získávat finanční prostředky pro charitativní akci Walking with the Wounded, (Charitu pro zraněné vojáky).

27 letý princ Harry v rámci charity Walking with the Wounded absolvoval už jedno dobrodružství, a to cestu na Severní pól v minulém roce.

Letošní harryho Everest bude bezpochyby velkým tahákem pro mezinárodní média a jistě se odrazí na zvýšení návštěvnosti bývalého království pod Everestem. Je otázkou, nakolik je to dobře.

Zdroj:ekantipur.com

Kdo byl na treku v nepálském Himálaji, třeba dvakrát v průběhu pěti, deseti let, musel zaznamenat k jak velkým změnám v oblasti Khumbu pod Everestem dochází.

Dnes se připojíte k Facebooku už i na vrcholu Everestu. Plný mobilní signál máte v Namche Bazaru a některých dalších místech na sever od Lukly. Přibývá hotelů s vybavením srovnatelným s výbavou hotelů v Alpách.
Horská cesta z Lukly kde je letiště, až ke Gorak Shep, poslední vesnici před Base Campem pod Everestem, je rozšiřována a jsou na ní vyrovnávány terenní nerovnosti, stává se z ní silnice.

Tohle asi nebylo to, co začalo západní civilizaci lákat na Himálaji. Paradoxní je, že právě ona je příčinou devastačních změn krajiny a kultury lidí žijících v zemi pod Everestem.

img1

Nádherný, symetrický Malanphulan 6573m po cestě pod Everest, foto: Klebon.ic.cz
Roviště do mobilu

Výběr cest na písku

Prachtel
Související články

Princ Harry se chystá na Everest


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí >Další [1-20] celkem článků:1030
index 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.