Lezecká Revue

Ledy v kanadských Rockies

Až se budete potulovat po Kanadě, projeďte si Highway 93 nebo také Icefields Parkway, silnici která vede podél západního pobřeží Kanady, z níž se naskýtají krásné pohledy na kanadské Rockies.

Icefield Parkway byla dokončena v roce 1940. V délce 230 km prochází napříč národními parky Banff ve státě Alberta a Jasper v Britské Kolumbii a je z ní vidět ledovec Columbia, podle kterého se jí říká také Columbia Icefields Parkway.

Pokud v kufru auta povezete i nějaký ten matroš pro lezení v ledu, zastavte se u Stanley Headwall. Stanley Headwall je skalní útes s ledovými a mixovými cestami, které patří k nejlezenějším, ale také nejtěžším v kanadských Rockies. První výstupy se tam datují do roku 1974.

Mezi výstupy z posledních let patří: Clucking — 200m, M6 WI5, 2007.
An Ideal For Living — 100m, M6 WI5X, 2007.
Comfort Queen — 180m, M6R WI6, 2007.
nebo Victoria’s Secret Deviation — 50m, M7+, 2007.

Naposled vylezenou cestou na Stanley Headwall je pětidélkový extrém Man Yoga, 250m M8 WI5. Následující video ukazuje první volný přelez od autorů Jonny Simmse a Jon Walshe.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.