Lezecká Revue

Sedm stěn sedmi kontinentů

Zajímavý projekt se podařilo minulý rok dokončit Španělům, bratrům Iker a Eneko Pou. Měl název 'Sedm stěn, sedm kontinentů' a jeho realizace trvala 4 roky.
Projekt byl zaměřen na vylezení sedmi obtížných cest sedmi obtížných stěn. Nešlo tedy o sedm nejvyšších vrcholů sedmi kontinentů, tak jako u jednoho mediálně známého projektu, kde lezecká obtížnost výstupů není důležitá.

Pro mnohé může být překvapením, že se myšlenky zaměřené na vylezení horských, často mixových cest zmocnil právě Iker Pou, který je známý především přelezy těžkých skalních cest po celém světě včetně Action Directu ve Frankenjuře, prvního 9a na světě.

Iker se v rozhovoru pro climbandmore.com zmiňuje o svém pozitivním vztahu k horám, který měl už od mládí. Poprvé se objevil ve španělských Pyrenejích ve třech letech v doprovodu svých rodičů. Asi v 15 letech se s bratrem Enekou začali věnovat vážnému horskému a vícedélkovému lezení. Snaha přelézat stále těžší problémy později zaměřila jejich pozornost především na jednodélkové skalní cesty. Po přelezu Action Directu 9a v roce 2000 (třetí přelez) se Iker Pou opět vratil k horám.

V projektu 'Sedmi stěn sedmi kontinentů' bylo prý organizačně neobtížnější dostat se do Antarktidy. S bratrem se plavili 10 dnů z argentinské Ushuai a potom ve zcela panenské krajině Antarktidy hledali možnosti na prvovýstup.

Nejtěžší lezení pro ně znamenal Eternal Flame 9/9+ na Trango Tower v Karakoramu , který chtěli přelézt volně, což se jim nakonec nepodařilo. Na Trango však vylezli novou variantu.

I když Iker plánuje v budoucnu nějaký prvovýstup v Himálaji, na skály nezanevřel. Chtěl by zkusit vylézt nějaké 9a+.

Iker Pou v Action Directe 11/9a


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.