Lezecká Revue

Španělský prvovýstup na Cho Polu v Nepálu

Nejspíše prvním výstupem jihozápadní stěnou nepálské šestitisícovky Cho Polu (6695m) je nová cesta od Španělů Jordi Corominas a Elen Parga. Výstup vede strmou sněholedovou stěnou do sedla, odkud pokračuje po hraně až na vrchol kopce. Dolez ze sedla na vrchol Corominas vysóloval.

Španělská cesta je celkově třetím výstupem na Cho Polu.

Cho Polu leží v oblasti Khumbu ve východním Nepálu. Kopec sousedí s Num Ri a Baruntse na jihu a s Imja Tse (Island Peak), oblíbeným trekkingovým kopcem na západě.

Podle Climbing.com

První oficiální výstup na Cho Polu je z roku 1999 od Olafa Riecka, Dieter Rülkera, Markuse Waltera a Güntera.Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.