Lezecká Revue

Refuge Gervasutti, novinka mezi bivaky v Alpách

Refuge Gervasutti je nová bivakovací chata, kterou nechal postavit CAI Torino, (Italský alpský klub) a Lyžařská horolezecká škola na ledovci Freboudze naproti východní stěně Grandes Jorasses (4208m).

Bivakovací chata Gervasutti je konstruována a postavena tak, aby zohlednila pohodlí, bezpečí a zároveň příliš nenarušila okolní přírodu.

Projekt zrealizovala LEAPfactory a italské firmy které se zabývají designem a vyrábějí modulární struktury. Bivak je sestaven z prefabrikovaných modulů, které byly za pomocí vrtulníku sestaveny přímo na místě, kde chata nyní stojí.

Bivak Gervasutti má na 30 metrech čtverečních 12 postelí, kuchyňku, spíž. Zdrojem el. energie je příkon 2,5 kw ze solárních panelů na střeše. Celková váha chatky činí 2500 kilogramů a byla instalována dva dny.

Podle: leapfactory.it

750 metrů vysoká východní stěna Grandes Jorasses je vidět z italského údolí Val Ferret. V centrální části má výrazný kuloár a přechází v hranu Tronchey Arete. První výstup východní stěnou se povedl v roce 1942 horolezcům Giuseppe Gagliardone a Giusto Gervasutti. Jejich cesta patřila k nejtěžším v Alpách před rokem 1950.

img1
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.