Lezecká Revue

V zimě na Denali

Polární veterán, Američan Lonnie Dupre se chystá k druhému pokusu o zimní sólovýstup na Denali (Mount McKinley 6194m), nejvyšší horu severní Ameriky, která se nachází na Aljašce.

V zimě vylezlo na Denali zatím 16 lidí z devíti expedic. Dupre se poprvé o výstup pokusil letos v lednu. Teploty kolem -50°C a silný vítr ho po 7 dní věznily ve sněhové jeskyni několik hodin od vrcholu, až ho nakonec přinutily k ústupu.
V druhém pokusu už nechce používat horolezecký stan, ale chystá se spát jen ve sněhových záhrabech, které lépe odolávají silnému větru.

Podle: explorersweb.comKomentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.