Lezecká Revue

Chasin the Trane GP, tradicionalismus ve Frankenjuře.

Ve Frankenjuře jsou první pokusy od roku 1980 (Wolfgang Gullich) lezení již existujících cest bez cvakání expresek do nýtů. K zajištění se používá tradičního jištění kterým jsou vklíněnce a stopery a styl přelezu se nazývá greenpoint, v překladu zelený bod.

Autorem tohoto inovativního přístupu k přelézání cest byl v 80. letech minulého století Wolfgang Gullich a současným obrozencem jeho filozofie je německý lezec Heiko Queitsch, který má ve Frankenjuře mnoho 'klasických' sportovních prvovýstupů, lezených 'ještě' RP nebo PP.

Heiko Queitsch stylem Grünpunkt přelezl dvě cesty, Fight Gravity (od Kurta Alberta) a Chasin the Train (od John Bachara).
Obě tyto cesty jsou ve vývoji Red Point (přelézání cest bez odpočinku v expreskách) významné a možná právě proto na nich Queitsch vyzkoušel styl Greenpoint.

first "greenpoint" -Chasin`the Trane- from H. Q. on Vimeo.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.