Lezecká Revue

Hard Rock Brazílie bratrů Pou

Baskové Iker a Eneko Pou jsou v Brazílii, a jak je jim podobné, i tam volně přelézají vše, čeho se dotknou konečky svých prstů.

V této chvíli mají za sebou první volné přelezy dvou vícedélek
Na Sugar Loaf Mountain v Rio de Janeiro vylezli v jednom dni Totem route, 250 metrů dlouhé 8a. Cestu dali společně s místním lezcem Ralfem Cortésem.

A na Corcovado mountain, na jehož vrcholu stojí socha Krista, přelezli s jedním bivakem Atalio del diablo, nyní volně za 8a+.

Kromě delších cest se Ikerovi podařil třetí přelez Southern Comfort 8b od Wolfganga Güllicha, která stále patří k nejtěžším cestám Jižní Ameriky. Iker vylezl Southern Comfort také s variantou nástupu (boulderem za V9), se kterým obtížnost vzroste na 8c.

Zdroj:pouanaiak.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.