Lezecká Revue

Nová cesta na Tofanu di Rozes

Na Tofanu di Rozes v Dolomitech vylezli Slovinci Tomaz Jakofcic a Luka Lindic novou 800 metrů dlouhou cestu Viki krema (8+/9-).

I přes umístění 23 nýtů není Viki krema typickou sportovní cestou v horách. Má dlouhé pasáže, které je nutné jistit tradičně a kde jsou použity také skoby. V horních délkách nabízí krásnou expozici. Na její přelezení je potřeba asi 10 hodin.

Úvodní délky cesty začínají v trojúhelníkové stěně vpravo od výstupu Eötvös Dimai. Jakofčič a Lindic cestu zřídili za 4 dny a volně ji přelezli během dvou dnů.

Zdroj: planetmountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.