Lezecká Revue

Letní žně v horách

Letošní příznivé počasí umožnilo zahraničním lezcům získat v horách několik významných skalpů.

Určitě mezi ně můžeme zařadit rychlý přelez Bonattiho Diretissimi (ED+ 1200m) v severní stěně Matterhornu. Za 7hodin a 14 minut se povedl švýcarskému horolezci Patricku Aufdenblattenovi 27.9.2011.

V druhé polovině srpna vylezli bratři Hansjörg a Vitus Auerovi nový extrém za 8b/8b+ s názvem Bruderliebe v jižní stěně Marmolády. 19 délková cesta kříží výstupy 40 anni per il Falier a Verena Vinus a nabízí dlouhé odlezy s 10 až 15 m dlouhými pády.

V severní stěně Grandes Jorasses vede od letošního léta nová varianta na Pointe Young. Vylezli ji švédští horolezci Olov Isaksson a Michael Rüter.
Výstup nastoupili cestou Knez,Skok (4c, A1 55°, 750m, 1980). Po 400 metrech pokračovali v nové variantě přímo vzhůru. Úzkými žlábky po tenkých vrstvách ledu se dostali až na Severo-severo-západní hranu Pointe Young, odkud slanili do sedla Col des Grandes Jorasses a následně sestoupili do Itálie.

Za zmínku ještě stojí slovinská expedice do Karakoramu, která vedle opakování několika významných výstupů a prvovýstupů přivezla domů novou cestu na K7 West (6934m).
Urban Novak, David Debeljak, Luka Strazar a Nejc Marcic vylezli Dreamers of the Golden Caves a po Marko Prezelji, Steve Houseovi a Vince Andersonovi (2007) mají na vrchol K7 West teprve druhý výstup .

Podle www.hansjoerg-auer.at, olovisaksson.blogspot.com, planetmountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.