Lezecká Revue

Bellavista 8c, Dolomity - Luka Krajnc má čtvrtý přelez

Bellavista 8c (5.14b) na Cima Ovest v Dolomitech, jejímž autorem je Alex Huber (přelezl ji volně v zimě 2001) má další opakování. V pořadí čtvrtý volný přelez se povedl slovinskému horolezci Luka Krajncovi (25).

Luka začal na přelezu Bellavisty pracovat v červnu 2011. Obří převis, ve které cesta vede, byl však neustále proteklý a klíčové pasáže výstupu byly vlhké většinu léta.

V srpnu během deseti dnů nacvičování se podmínky zlepšovaly. 21. srpna nastal konečně den zúčtování a Luka Krajnc Bellavistu přelezl volně. Nejtěžší délku za 8c dal hned na první pokus a následující délku za 8a přelezl na druhý pokus.

Luka Krajnc má za sebou už několik obtížných vícedélkových výstupů v Dolomitech. Patří mezi ně Camilloto Pellesier 8a+ , Superdirettissima 7c a Sandro Pertini 7c (první volný přelez) na Cimu Grande. Donnafugata 8a (Torre Trieste) nebo Via Italia 7c+ na Piz Ciavazes (Sella).

Podle PlanetMountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.