Lezecká Revue

Junai Kangri (6017m), první výstup na vrchol

Junai Kangri (6017m) v indické části Karakorumu má první výstup na svůj vrchol. Povedl se španělské expedici vedené Jonasem Crucesem. Cesta s názvem Sin permiso (IV, AD +, 750m) vede centrálním žlabem v západní stěně a na vrchol se dolézá severní stěnou.

Původním plánem španělských horolezců byl výstup na Mamostong Kangri 7561m, ale nástupová trhlina je přinutila k pokusu na Junai Kangri.

Účastníky expedice byli Jonas Cruces, Juan G. Hernandez, Francisco Ferrero, Jose C. Llamas, Phurbu Bhutia a Dawa Sherpa.

Zdroj desnivel.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.