Lezecká Revue

Nebezpečí lavin v Jeseníkách a Krkonoších

Jeseníky

Na staré vrstvě sněhu se uložila vrstva nového sněhu, na závětrných svazích v poměrně silné vrstvě. Působením tepla a slunečním zářením může dojít k uvolnění této vrstvy na tvrdém podkladě, je to předpoklad pro deskové laviny. Platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z 5-ti dílné mezinárodní stupnice!

Lavinová předpověď - Jeseníky

Krkonoše

Nový sníh, který v posledních dnech v Krkonoších napadl, se za působení silného JZ až Z větru, ukládá do žlabů a na závětrných svazích - tvorba sněhových převějí. Na návětrných svazích je povrch tvrdý ledovatý. Tendence lavinového nebezpečí: klesající. Platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z 5-ti dílné mezinárodní stupnice! Při plánování tůry se informujte na Horské službě.

Lavinová předpověď - Krkonoše


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.