Lezecká Revue

Silbergeier má první ženský přelez od Niny Caprez.

Silbergeier byl zřízen Rakušanem Beatem Kammerlanderem v roce 1993 v rakouském Ratikonu. O rok později Beat vylezl Silbergeier RP.
Šestidélkový extrém za 8b/8b+ se tehdy dostal mezi tři nejtěžší alpské cesty nejen pro vysokou technickou obtížnost, ale také pro možnost dlouhých pádů v některých jeho délkách.

První opakování se podařilo Peteru Schäfflerovi v roce 1997. Následovaly přelezy od Stefana Glowacze (1998), Pietro dal Pra (1999), Haralda Bergera (2005), Ondry Beneše (2006) a Adama Ondry (2007) který dal první přelez v jediném dni.
Zatím poslední přelez je od Niny Caprez z 2.7.2011.

Švýcarka dala Silbergeier krátce po svém partnerovi Cedricu Lachatovi, se kterým letos v kv ětnu začala úspěšnou sezonu na Korsice, kde oba zopakovali cestu Delicatessen 8b z roku 1991 od Arnaud Petita .


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.