Lezecká Revue

Extremní ferrata na Postalm

Čtrnáct dní po výstavbě extremního klettersteigu dosud nejvyšší obtížnosti F na Bürgeralm (Steiermark) byla vybudována další efková ferrata.

Nová F-Ferrata na Gamsleckenwand (Postalm, Salzkammergut) vede přes 15 metrů vysoký převis po volně zavěšeném ocelovém lanu. Podle natočeného video záznamu jde o doslova atletické lezení, nebo spíš šplh po laně za občasného hákování patiček.

U takto obtížných ferrat je riziko pádu značně vysoké a při použití klasických ferratových setů je i velké nebezpečí úrazu. Některé firmy proto začínají s vývojem nových systémů, které by dokázaly zafixovat pád na krátké vzdálenosti.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.