Lezecká Revue

Na Denali padly dva rekordy

Na Denali, nejvyšší severoamerické hoře, padl rychlostní rekord v přelezu Cassinovi hrany. Má hodnotu 14 hodin 40 minut a podařil se britským alpinistům Jonathanu Griffithovi a Will Slimovi.

Na Denali nebo také Mount McKinley (6194m) poprvé vylezli 6. - 19.6. 1961 členové italského horského spolku Ragni di Lecco Luigino Airoldi, Gigi Alippi, Jack Canali, Riccardo Cassin, Romano Perego a Annibale Zucchi.

Italští alpinisté tehdy přelezli elegantní hranu v obrovské jižní stěně, později pojmenovanou po Ricardo Cassinovi. Cassinova hrana dodnes patří mezi velmi náročné a horolezci často vyhledávané vysokohorské výstupy. Obvyklý čas výstupu je 3-7 dní.

Ve stejné době jako Britové byl na Denali také švédký lyžař Andreas Fransson, kterému se povedl první ski sjezd jižní stěny.

alpineexposures.com

andreasfransson.blogspot.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.