Lezecká Revue

Vernisáž výstavy Triglavský národní park a Alpská konvence

Další díl z cyklu Alpy: vernisáž výstavy Triglavský národní park a Alpská konvence.

Velký zájem Čechů o Alpy inspiroval Rakouské kulturní fórum v Praze k organizaci akcí, jejichž cílem je zprostředkovat veřejnosti poznatky a informace o životě a jeho podmínkách v alpském regionu.

Akce k Alpám pokračují v Rakouském kulturním fóru v Praze (Jungmannovo nám. 18) ve středu 1. června 2011 od 18 hodin zahájením výstavy Triglavský národní park a Alpská konvence.

Národní park Triglav je jediným národním parkem ve Slovinsku. Své jméno dostal podle Triglavu, nejvyšší slovinské hory (2864 m) ležící téměř v centru národního parku. Park hraničí přímo s Itálií a není daleko ani od rakouské hranice v jihovýchodní části Julských Alp. Svou plochou 880 km² pokrývá 4 % celé rozlohy Slovinska. Již v roce 1924 byla část tohoto území prohlášena alpským chráněným parkem, který se tak stal nejstarším v Evropě.

Alpská konvence, formálně Dohoda o ochraně Alp, je občanskoprávní smlouva o ochraně a trvalém rozvoji Alp. Stálý sekretariát konvence sídlí v Innsbrucku. V roce 1989 se alpské státy a Evropské hospodářské společenství dohodly na první Alpské konferenci v Berchtesgadenu (Bavorsko) na Berchtesgadenské rezoluci, která vyjadřuje vůli ke společné konvenci pro rozvoj alpského prostoru. Konvence byla 7. 11. 1991 během druhého zasedání Alpské konference v Salcburku podepsána ministry životního prostředí alpských zemí.

Výstavu pořádá společně Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví republiky Slovinsko.

Výstava potrvá do 27. června 2011, přístupná bude od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin.

Vstup na výstavu je volný.

S pozdravem Petr Buček
spolupracovník RKF


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.