Lezecká Revue

UP - European climbing report

Nakladatelství Versante Sud již po páté vydalo ročenku UP - European Climbing report kterou editují horolezci Maurizio Oviglia a Eugenio Pinotti.
Ročenka podává souhrnný přehled o evropském horolezectví, sportovním lezení, boulderingu a mixovém lezení. Jde o podobu American Alpine Journalu. Up je však zaměřen jen na evropské oblasti.

Autoři se chronologicky rozepisují o 280 významných výstupech a prvovýstupech horolezců, sportovních lezců, boulderistů a ledolezců ke kterým došlo v roce 2007 v evropských horách a skalních oblastech. Popisy cest jsou často doplněny o jejich topo.

Obsahem ročenky jsou nejen fakta o výstupech, ale i hlubší pohledy na etiku a filosofii lezení.
V rozhovorech se čtenář blíže seznámí s britským horolezcem Nickem Bullockem, editorem Mountain info anglického časopisu Climb Lindsayem Griffinem , nebo s francouzskou lezkyní - první ženou která volně přelezla Free Rider na El Capitana - Stephanií Bodet.

Cena anglické nebo italské verze je 12,90 Euro

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.