Lezecká Revue

Jeskyně Grotta di Tofana

Nevíte jak strávit rest day po lezení v masívu Tofany? Jděte se podívat do jeskyně Grotta di Tofana.

Jeskyně ve spodní části masívy Tofany, vyhledávaný cíl turistů od poloviny minulého století, byla nedávno zpřístupněna po nové ferratě.

Přírodní jeskyně Grotta di Tofana je asi 300 metrů dlouhá a v některých místech přes 10 metrů vysoká. Voda ji zformovala v dolomitu, nikoli ve vápenci a na stropech jeskyně vytvořila krápníky.

Přístup do jeskyně vede po polici opatřené ocelovým lanem. Pokud nemáte ferratový set, vezměte si sebou pro zajištění alespoň sedák s odsedkou a nezapomeňte na přilbu.

Příjezd

Z Cortiny d'Ampezzo po SS48 směrem k Passo Falzarego a k Rifugio DiBona (2083 m).

Pokračujte po cestě 403 k Rifugio Giussani. Tam opusťte cestu 403 a 442 a postupujte podle značek na Via Ferratu Lipella. U základny Tofany se připojte na cestu 404. Postupujte podle značek Grotta della Tofana suťovým svahem až k rokli. Tam po 50 metrech po levé straně narazíte na ocelové lano vedoucí do jeskyně di Toffana.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.