Lezecká Revue

Apa Sherpa po jednadvacáté na vrcholu Everestu

Apa Sherpa, vůdce Eco Everest Expedition 2011 dolezl po jednadvacáté na vrchol Everestu. Drží tak světový rekord v počtu výstupů na nejvyšší horu světa.

Apa Sherpa byl poprvé na Everestu 10.května 1990. Od té doby to stihl každý rok jednou, s výjjimkou roku 1996 kdy na vrcholu nebyl. Počet výstupů však dorovnal už v roce 1992, kdy byl na vrcholu dvakrát.

Eco Everest Expedition si vzala za cíl propagovat boj proti klimatickým změnám. Zasazuje se také a sama provádí úklid svahů Everestu od odpadu, který zde zanechávají některé expedice.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.