Lezecká Revue

Třetí přelez Drumtime

Třetí přelez cesty Drumtime 8c v italské oblasti Fonzaso se minulý týden podařil Paolovi Munari.
Drumtime vznikla spojením spodní části Gladiatore (8c+) s druhou polovinou Diabloluna (8c) v roce 2006, kdy ji první přelezl ital Ricardo Scarian.
Čtyřicetimetrovou 'dardu' po třiceti pokusech tehdy ohodnotil na 9a.

Krátce po Scarianovi však našel snazší způsob přelezu klíčového místa Lucca Zardini, kterému se v Drumtime také zadařilo a snížil její klasifikaci na 8c+.
Paolo Munari použil při přelezu klíčového 'fleku' stejnou krokovou sekvenci jako Zardini a nakonec po třetím přelezu snížil klasifikaci této cesty až na 8c.

I když Drumtime podlehla inflaci hned dvakrát během dvou let své existence , stále se řadí mezi nejobtížnější cesty vůbec. Lezení tohoto díla obnáší kombinaci technického ladění v plotně se silovými kroky v převise v druhé části výstupu.

Podle: planetmountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.